Moraru Viorel

Ludicom Art

Iosif Marius Vladut

Ludicom Art

Promovată matematic în prima ligă, Ludicom Art continuă sezonul perfect. Cu o serie de 24 de victorii, foștii campioni din Liga 1 se duc mai departe și în noul an. Fără calorii multe în meniu, liderii au dat drumul la câini de la primul joc. Poli United atacă locul 2, iar ultimele 5 etape trebuie să fie perfecte. Jocul de marți seara a pornit de la 2-0. Primele 6 minute s-au concentrat asupra perechii de aur Moraru&Malancu. Gol și assist pentru ambii artiști de la Ludicom. Finalul de repriză i-a trezit la viață și pe poliști. Cazan a marcat la ultima fază, iar repriza secundă părea mai încărcată de emoții. N-a fost cazul de surprize nici în meciul 25. Tornada Ludicom s-a dezlănțuit în ultimele 10 minute și a lăsat Poli United în ceață. Moraru, servit de același Malancu a mărit avantajul la două lungimi și tot el și-a consolidat tripla după o acțiune personală. Veteranul Romeo Dumitrescu a avut ultimul cuvânt, 5-1, reușită în epilogul duelului, iar victoria 25 a fost bifată fără emoții în final.
Omul meciului: Moraru Viorel- nota 9