Cirstea Marian

Wizards

Dragomir Cosmin

Wizards

Într-o serie în care locul 1 pare acontat de Ludicom, singura echipă cu perfecțiunea la purtător din primele trei ligi, Wizards este ancorată în lupta pentru poziția secundă. Borussia are o exprimare călie, încrucișează succesele cu înfrângeri neașteptate, iar la acest joc a avut mari absențe de lot. Fără schimbare, cu portarul Andronache în armură de atac, jucător de câmp, nemții au fost victime sigure pentru vrăjitori. Marian Cristea e săgeată în bandă, șutul său prinde vinclul de la colțul lung, iar Wizards conduce în minutul 5. Avantaj mărit de Neagoe, șut fără scrupule în minutul 9, Borussia revine prin golgheterul Bobric (15), însă Bărbulescu, în ultimul minut, a turnat rezultatul primului mitan, 3-1 liniștitor pentru Wizards. Obosiți, oaspeții nu au mai contat în partea secundă, jocul a fost la discreția favoriților, cei care nu au ezitat și le-au umplut sacoșa nemților. Cristea a șutat la colțul lung pentru dubla personală, Neacșu i-a păcălit pe fundașii în galben și a înscris după o demarcare falsă (28), succesul fiind rotunjit de Bărbulescu și autogolul lui Florin Andronache. Bobric a mai pus un gol în amarul unei formații care pare că pierdut acest duel încă de la întocmirea raportului de joc.