FILIP MAGDALINIS

ARSC

PERIANU DORIAN-ALBERT

ARSC

A fost mai gras porcul in Ilfov, dacă ne uităm la prima reprezentație din an a băieților de la Chiajna. S-au înfruptat mai mult, au avut o masă mai bogată și articulațiile nu i-au ajutat în meciul de revenire. De profitat, a făcut-o codașa ARSC. Obișnuită deja cu ideea ligii a treia, ultima clasată a detonat bomba luni seara. Cu un lot fix, fără vreo schimbare la dispoziție, un portar uluitor și Magdalinis fără splină și ficat, ARSC s-a impus donând multă sare în bumbacul echipamentului. Prima repriză a fost controlată de lanterna roșie, iar ilfovenii au privit in gol la reușitele adversarilor. Filip Magdalinis a fost eroul reprizei cu o doppietta de senzație (4 și 13). Rotaru, la ultima fotogramă a mitanului, a închis repriza cu un sec 3-0. Ruse si Stoean s-au mobilizat pentru Chiajna, dar n-a fost de ajuns. Ruse cu pasele, Stoean cu dubla, dar hattrickul lui Filip le-a interzis remontada. Mai mult decat atât, Toma a făcut 5-2 pentru ARSC și emoțiile s-au spulberat. Nagy a mai marcat odată pentru Chiajna, dar punctele au mers la codașa ARSC, echipă ce a scăpat de ultimul loc după succesul de luni seara.
Omul meciului: Filip Magdalinis- nota 10