Plavicheanu Eduard

22 SC

Ivan Marius

22 SC

Duel din zona roșie a ligii secunde, marți seara, la Victory Cup Casa Pariurilor. ARSC avea nevoie disperată de puncte, în timp ce 22 SC încerca să iasă din zona fierbinte. N-au fost multe amabilități, golurile au curs dar, la final, s-a bucurat o singură echipă. Zgovancu s-a remarcat primul: gol în minutul 3 pentru 22 SC. Replica a venit imediat, iar ARSC a egalat prin Băluț. Ultimele 10 minute ale reprizei au curs într-un singur sens și, astfel, mitanul s-a încheiat cu un 4-1 ferm în favoarea celor de 22 SC. Dubla lui Plavichianu și reușita lui Alecsandru, toate în decurs de două minute, le-au turnat beton în bocanci tunarilor. Și la reluare s-au păstrat coordonatele, iar finalizare au fost tot cei de la 22SC. Alecsandru și Plavichianu s-au bucurat pentru set. 6-1cu 5 minute rămase, însă golurile nu se terminaseră. Reacție de orgoliu pentru lanterna seriei, Dobre și Băluț punctează (34,36), dar Plavicheanu își încheie recitalul și, totodată, golurile echipei sale. Scorul final vine din gheata lui Băluț, triplă pentru el, nimic pentru echipa sa. ARSC rămâne ultima, pierde 5-7 și se uita de departe la 22 SC, trupă ce a ieșit din zona roșie după ce a adunat 7 puncte în 3 etape.