Rotaru Bogdan Cristian

Poli United

Buzatu Dragos

Poli United

Aripile intra pe teren cu încredere, patru puncte în ultimele două runde, 10 oameni pe foaia de joc, de partea cealaltă, Poli, o formație în lichidare de stoc, avea barba infiptă în piept după două eșecuri sudate și o echipă fixă, pe banca de rezerve, singura posibilitate de înlocuire fiind…un rucsac. Totuși, Poli a demonstrat maturitate, Bogdan Rotaru a tras echipa după el și, după ce a deschis scorul în minutul 6, a trecut la servire. Assist livrat de Rotaru pentru Ion Mădălin, Sergiu Grigoroșcuță a speculat o eroare a lui Mardare și a redus din diferență (8), însă finalul reprizei le-a aparținut tot oaspeților. Ion Lala a făcut 3-1 după ce s-a furișat prin spatele defensivei somnatice și a reluat o minge catapultată de Rotaru dintr-o repunere de la margine. Iar Bogdan Rotaru a zăvorât un mitan de excepție în minutul 20, după un atac în superioritate și un șut fără menajamente. 4-1 la pauză, Poli a știut să își protejeze avantajul, Rotaru a marcat și un autogol, apoi s-a răzbunat și a terminat cu un careu partida. Pentru Poli, Began s-a trecut la rândul lui în evidență, golul lui Botea, din ultimul minut, fiind o gloriolă personală pentru experimentatul jucător de la Aripile. 7-3, Poli respiră, Aripile rămâne în mahalaua acestei serii, locul 13, poziție de baraj.