Ionescu Mircea Claudiu

ARSC

PERIANU DORIAN-ALBERT

ARSC

Duel în suburbia ligii 2A, o partidă care a produs fotbal-spectacol în miez de noapte. 11 goluri, reușite de calibru, partidă curată și plăcută. ARSC, a câta oară cu un lot fix de șase jucători, obține o victorie de moral și egalează la puncte SC 22. Claudiu Ionescu a reușit golurile primului mitan, o dublă de finețe sudată într-un singur minut în evidența partidei. Debutul părții secunde le-a fost facil celor de la ARSC, Toma fructifică pasa lui Magdalinis, apoi Ionescu reușește o capodoperă, curcubeu peste portar din propria jumătate. Și este 4-0, moment în care 1 Decembrie își simte orgoliu terfelit și reacționează. Neguț reușește o dublă și parcă-i stropește cu tupeu pe colegii lui, Ionescu mai înscrie o dată (34), Chera ține speranțele călii pentru 1 Decembrie (36). În epilog, Cherciu liniștește apele și călește plămânii obosiți ai celor de la ARSC, apoi Geangu sigilează un 6-5 de efect. Trei puncte merg la... ARSC, formația eurogolurilor, 1 Decembrie se pregătește pentru sezonul viitor.