Danalache Cristian-Costin

6cu1

Visan Dan

6cu1

Chiar dacă părea că își revine după startul ratat de sezon, Deportivo are un start de an de coșmar. Pe loc retrogradabil, albaștrii au picat oficial în liga 3 după eșecul de marți seara cu 6cu1. Chiar dacă a retrogradat, Depor a murit frumos. A fost fotbal-șampanie contra favoriților de la 6cu1. Primul mitan s-a bucurat de 8 goluri. Dinu și Dănălache au marcat la câteva secunde unul de altul pentru 1-1 în minutul 6. Depor a condus câteva secunde, dar Onofrei le-a frânt aripile cu o triplă în 5 minute. Anghel a făcut 5-2 pentru favoriți, dar Dinu a închis repriza cu golul de 3-5. Partea secundă a fost un monolog al giuleștenilor. Marin a marcat în primele secunde din repriză, iar Dănălache, Salvattore della Patria pentru 6cu1, a continuat cu un hattrick de efect. Moldoveanu a marcat pentru 10-3, dar Craiovan a dat golul de onoare al reprizei pentru Deportivo, nu înainte ca Onofrei să închidă meciul cu golul de 11-4. Pentru 6cu1 încep emoțiile de la baraj în scurt timp, iar Deportivo cade din eșalon după un sezon cu fluctuații mari.
Omul meciului: Dănălache Cristian- nota 9,5