Oprea Vivian-george

Ludicom Art

Florea Razvan-Catalin

Ludicom Art

După ce și-a încheiat seria imaculată de succese, Ludicom n-a mai trăit periculos și cu ilfovenii de la Chiajna Team. Deși s-a aflat în luptă pentru locurile de baraj tot sezonul, Chiajna a capitulat pe final. Ludicom așteaptă liga 1 și viceversa, iar antepenultimul meci din liga secundă a fost o formalitate. Prima repriză a fost completată de un monolog savuros al liderului. Forfait îngălbenit de dubla lui Oprea și reușita superbă a lui Marin. N-a fost de ajuns, iar la reluare, Ludicom și-a păstrat porția de trei goluri pe repriză. Oprea a nimerit tripla pentru 4-0. Chiajna s-a trezit după jumătate de oră și a marcat prima dată-n meci prin Iordan. Finalul departidă a fost savurat de Malancu. Dublă și set și match servite de veteranul Ludicomului. Flisc închide tabela la 2-6, iar Chiajna își ia bilete și pentru sezonul viitor din liga 2, după un sezon în care le-a căutat pe cele de la first class.