Vlad Florentin Aurelian

Acumen

Dragomir Daniel-Catalin

Acumen

Partidă fără istoric, Acumen nu a avut probelme în fața unui adversar aflat în suferință, un nou pretext pentru rotunjirea statisticii golgheterului Vlad Florentin. Start fulminant pentru gazde, 2-0 în minutul 10, doppietta pentru tunarul de la Acumen (6 și 9). Apoi, Florentin a lucrat și la altruism, pasă decisivă cu proces verbal pentru 3-0, după ce atacantul s-a distrat cu fundașii adverși și l-a lăsat cu poarta goalaă pe Alexandru Alin (18). În același minut a înscris și Radanțu, astfel că, la pauză, tabela arăta un neverosimil 4-0. Ilfovenii și-au făcut simțită prezența în minutul 24, Ene l-a găsit excelent pe Tănase plantat lângă bară, iar acesta a reluat fără ezitare la colțul scurt. Grăjdan face 4-2 cu cinci minute înainte de final, același Ene este la servire, însă fundașul Ichim a risipit orice tentativă de emoții necalculate și a făcut 5-2. Ultimul cuvânt le-a aparținut celor de la 1 Decembrie, același Ene livrează al treilea assist al serii pentru el, iar Diaconescu lipește plicul și pune timbrul. Punctele sunt la Acumen, ilfovenii așteaptă perioada de legitimări și transferuri pentru retușuri absolut necesare.