Bucurica Marian

Poli United

Buzatu Dragos

Poli United

Lupta de la retrogradare din liga secundă, seria A este un thriller neîntrerupt. 5 echipe în 4 puncte se duelează de la distanță, iar fiecare pas greșit cântărește serios. Poli United avea nevoie de 3 puncte ca să nu intre în horă, iar Echipa din Vis solicita victoria pentru a respira un aer mai puțin rarefiat. Prima repriză a țintuit Echipa din Vis. 3 boabe strecurate în sacoșa galbenilor în primele 12 minute au stabilit ordinea în teren. Lala, Văduva și Ion au trecut pe la casierie pentru reprezentația din primele minute, iar la pauză aveam un clar 3-0 pentru Poli United. La reluare, Echipa din Vis și-a mai revenit și cine putea da trezirea mai bine dacă nu matinalul Dani Oțil. N-a durat mult și Bucurică a notat golul 4 din catalogul lui Poli United. Tot Bucuriăa a fost responsabil și pentru manita. 5-1 dupa 34 de minute și emoțiile erau risipite. Motorga marchează pentru Echipa din Vis dar realitatea era de partea lui Poli. Berghiu a făcut 6-2, apoi, în ultimele minute, Argatu și Motorga au mai șlefuit scorul. 6-4 pentru Poli United care se duce departe de zona roșie a seriei.