Tamara Stefan

6cu1

Visan Dan

6cu1

Derby cu greutate în liga secundă. Două din favoritele la promovare, 6cu1 și Wizards aveau meci direct pentru locul 2. După eșecul contra liderului, Wizards a călcat greșit și cu Aripile, iar duelul cu 6cu1 nu lăsa loc de inexactități. Cu 9 victorii și un eșec în ultimele 10 meciuri, 6cu1 era la turație maximă și a tranșat partida. Prima repriză a fost o demonstrație de forță a nou-promovatei 6cu1. 4-0 în 7 minute pentru giuleșteni. Dănălache, Moldoveanu și Tamara cu o dublă au fixat o diferență serioasă pe tabelă. Adnan Ras și Tamaș au redus proporțiile dar finalul de repriză a fost tot sub tutela lui 6cu1. Tamara și Dănălache au închis setul la 6-2 după 18 minute. Partea secundă a avut 10 minute de liniște, iar următoarele 10 au readus golurile în prim plan. 7-2 semnat de Andrieș, reactie rapidă Wizards prin Barbulescu, 7-3, dar aici s-a încheiat seara vrăjitorilor. Rămași fără magie, au mai încasat trei lovituri. Tamara, Filip și Mircea au dus evidența la 10-3 pentru giuleșteni, scor ce nu mai are loc de comentarii. 6cu1 urcă pe doi și continuă cursa spre liga secundă.