Ruse Sabin Florin

Chiajna Team

Dumitru Mihai Alexandru

Eșecul contra liderului nu a dezarmat echipa Chiajnei. Luni seara, un nou duel, alte 3 puncte vitale în lupta pentru locul 2. Aripile București abia a ieșit din zona roșie dar punctele sunt ca aerul, mai ales că un singur punct îi separă pe veteranii competiției de zona fierbinte. Toate golurile s-au marcat în prima repriză. Debutul de meci a produs un show ilfovean predat de Ruse. Dublă pentru omul Chiajnei în două minute cu un trasor în vinclu și un lat pus cinstit în fața porții. Aripile a revenit în meci în minutul 9 cu golul semnat de Grigoroșcuță din pasa decisivă a lui Bănică. Trei minute mai târziu, același Grigoroșcuță mai punctează o dată, 2-2, assist de la același Bănică. Finalul de repriză avea să fie decisiv. Nagy trimite puternic în fața porții, iar Trandafir preia și șutează fără speranțe. 3-2 pentru Chiajna, victorie muncită și cursă interminabilă pentru locul secund în serie.