Stoica Mihai- Marin

Luceafărul

Trifan Constantin

ARSC

Revenire de formă și gambe umflate la Luceafărul, trupă ce nu renunță și își caută locul în prima ligă. ARSC este în zona roșie și nu avea destul tupeu pentru un astfel de meci. Luceafărul a controlat total jocul, n-a dat nicio șansă trupei adverse și a plecat acasă cu tot arsenalul. Stoica a marcat primul în minutul 2, iar Drugă a profitat de pasele greșite din apărarea albilor. Și ARSC a punctat devreme, în minutul 6, atunci când Popa a trimis perfect la colțul lung. A fost 3-1 în pauză, după ce Stoica a executat perfect un penalty. Debutul reprizei secunde a fost unul cuminte, fără goluri. Stoica s-a remarcat cu tripla personală în minutul 29, iar Luceafărul avea 4-1 pe tabelă. Ultimul gol al meciului vine la una din ultimele ocazii din meci. Rotaru îl servește ideal pe Dincă și fundașul de fier închide tabela la 5-1 pentru Luceafărul.