Pascu George

Hornets

Suliman-Talip Serhan

Hornets

Meci echilibrat în liga secundă între două echipe aflate în situații diametral opuse. Dacă Hakuna Matata îi caută pe Timon și Pumba pentru zile mai bune, Hornets se uită cu incredere la locurile hașurate cu verde din clasament. Doar un traseu perfect pare că i-ar mai scuti pe băieții de la Hakuna Matata de emoțiile retrogradarii. Duelul de miercuri seara a pornit cu golul surpriză al lui Popa. A fost singurul al primei reprize, iar Hakuna Matata intra im avantaj la jumătatea meciului. După pauză, Papalici dublează avantajul, iar gluma se îngroșa pentru favoriți. Semnalul de revenire a fost dat rapid de golul lui Pescaru. A fost 2-2 în minutul 27, după reușita lui Pascu. Revenirea a fost completă pentru Hornets când mai era un minut din meci. Olaru a fost la locul potrivit pentru un succes mai greu decât o arăta clasamentul. O remaontada perfecta și Hakuna validează același tocit clișeu: 2-0 este cel mai periculos scor!