JIANU ALEXANDRU STEFAN

Boca Old Boys

Ciurea Cristian

Boca începe încurajator acest campionat, 6 puncte în primele două etape, Hakuna se parcheză în subsolul campionatului, fără punct după două meciuri. Primă repriză perfectă reuşită de oaspeţi, 4-1 la pauză şi destinul punctelor părea desluşit. Mihai Ivan a deschis scorul în minutul 3, cursă solitară din propria jumătate, şut cu stângul la rădăcina portarului advers. A ieşit la rampă Alex Jianu, vedeta „sud-americanilor”, dublă pentru acesta (8 şi 17), a punctat şi Nicolae Neagu şi celor de la Hakuna Matata le mai rămânea reacţia de orgoliu. Mitache s-a ocupat de acest detaliu, gazdele au redus din diferenţă în muchia mitanului (20), însă ecartul celor de la Boca le lăsa gazdelor speranţele agăţate într-o minune. La patru minute după pauză, Mitache i-a pasat perfect lui Popa, cel care a reluat pe lângă portar, iar cei de la Hakuna începeau să spere. I-a calmat Ilie Gheorghe, assist pentru nelipsitul Jianu, astfel că ultimele 10 minute s-au scurs printre finisaje tehnico-tactice. Ambele formaţii au mai înscris câte un gol, Silviu Papalici (34), respectiv Narcis Ivanciu (40).