Rusie Antonio

Juve FC

Poenaru Mihai

AS Roma Bucuresti

Derby italian în Liga 2B între două formații aflate în momente diferite ale sezonului. AS Roma trebuia să câștige pentru a rămâne în poziția de lider al seriei B din liga secundă. După eșecul cu New Team, capitolinii erau obligați să câștige cu Juve, o echipă aflată într-un moment de convalescent, trei în ultimele trei runde. Prima repriză a fost una parcă desprinsă din arhivele Seriei A. Un mitan nul, fără goluri, salvată execuția reușită, de la ultima fază de joc, de Ivuță. După pauză s-a schimbat scenariul. Au fost nu mai puțin de 8 goluri. Ivuță cu un supergol și Ilie au marcat de două ori în startul mitanului secund. Cu 3-0 pe tabelă, Roma a relaxat situația si a menținut rezultatul pentru 10 minute. Finalul a fost un show total. Radu a marcat pentur 4-0, dar romanul-șef a fost tunarul Rusie, autor al unui hattrick în ultimele minute. Juve a punctat la rândul ei în final pentru glorioala individuală, Neculai și autogolul lui Rusie au stabilit scorul final, 7-2 pentru Roma.