LOGOFATU NICOLAE GEORGIAN

OSLM

MINA MIHAI ALEXANDRU

OSLM

Partidă spectaculoasă între două vechi cunostințe din competiție. O primă repriză băgată la clor, scor alb, 0-0, apoi iureșul a fost iscat de United. Adrian Lupu deschide scorul, imediat după pauză, după o schimbare de direcție care i-a tras preșul fundașului din marcaj la un corner executat de Cocu și fructificat, cu un șut puternic, din sufletul careului. OSLM revine și Gherghina, iar jucătorul dus pe derdeluș la golul advers reia pe sub portar (24). Partida se aprinde și, două minute mai târziu, Ciudatu simte o lovitură în gleznă și cade ca într-o criză de lipsă de calciu. Penalty, imprudență și același Ciudatu nu crede în clișee, tot el execută și e Rolex de la 7 metri. Anghelescu are o tulburare de comportament, cerșește eliminarea și merge la vestiare. Cinci minute mai târziu, United brodează o contră și majorează diferența, însă ilfovenii dau dovadă de o excelentă prezență de spirit. În timp ce adversarii se gudurau în pufosul avantaj de două goluri, Logofătu face un epilog de meci entuziasmant. Gol pentru el în minutul 38, decarul țâșnește spre poarta adversă și nu-i dă vreo șansă lui Costineanu, apoi se pătează cu altruism și-i pasează lui Dragomirescu, după un triunghi excepțional desenat în jumătatea adversă cu pase fulgerătoare, la o acțiune colectivă. 3-3, proverbiala relaxare a băieților în roșu lasă urme în clasament, OSLM a crezut și a putut, astfel că merită felicitări pentru un punct luat cu mult caracter.