Apetrachioaie Nicolae

YBB

Condea Andrei-Marian

YBB

YBB nu strălucește, însă își câștigă punctele care-i menține speranțele călii pentru un loc de baraj. Hakuna și-a depășit condiția și, cu mai multă concenrare la finalizare în momentele cheie, penultima clasată putea ciupi punct sau puncte din această confruntare. Revenit după ce a fost îngălbenit și a suportat o etapă de suspendare, Apetrechioaie a deschis scorul după o acțiune inițiată din bandă, un dribling subtil și o scăriță de finețe. Gripels e filantrop și le dă o mână de ajutor adversarilor, autogol în minutul 14 și aveam scorul primei reprize, 2-0 pentru YBB. În partea secundă, Mitrache condimentează partida, recuperare în jumătate adversă și șut fără menajamente (26). Hakuna prinde curaj și ratează egalarea, cu două minute înainte de fluierul final, Pîslaru, grație assistului lui Apetrecheioaie, risipește emoția celeștilor. 3-1, YBB este la 7 puncte de Boca, ultima echipă care prinde barajul, Hakuna, cu ridurile sus își acceptă sentința cu o demnitate ce merită toată lauda, echipa va retrograda, însă o face frumos, cu mare cavalerism.