Iordache Adrian

New Team

Buhă Tiberiu

New Team

Obiective total diferite pentru cele două combatante înainte de primul fluier. New team spera să prindă locul pe podium și să rămână în coasta Bocăi, în timp ce Hakuna Matata spera să divină cunoscută și pentru punctele obțiunte nu doar pentru legătura strânsă cu Timon și Pumba. Fără punct în 5 etape, penultima clasată din serie a ținut bine ritmul în prima parte. A fost 1-1 în pauză, iar surpriza era servită caldă în minutul 27. New Team n-a rămas cu gura căscată prea mult timp după ce Hakuna Matata a întors scorul, Ianule egalândla câteva secunde distanță. Fără dubii, meciul a fost mult mai dificil decât s-au așteptat băieții în negru. A fost nevoie de toată muniția pe final pentru ca New Team să urce pe podium. Iordache și Duta au rezolvat partida în ultimele 5 minute și au lăsat-o pe zero pe Hakuna Matata după 6 runde groaznice. Urmează un nou duel cu o codașă pentru New Team, iar Hakuna Matata se pregătește de jocul cu o altă trupă tare a seriei, As Roma.
Omul meciului: Iordache Adrian
Portarul meciului:Tiberiu Buha