Codreanu Pavel

RTC

Balas Adrian

RTC

După un start lansat, Arsenal 2012 a pierdut neașteptat 0-5 cu Solaris Plant, iar RTC trebuia să fie echipa care să le redea încrederea tunarilor, mai ales că sezonul n a început deloc bine pentru verzi. Cu un singur succes în 5 etape, nu mai era loc de amiciții. RTC a pus repede stăpânire pe joc. 2-0 după 5 minute, Pavel Codreanu bifând doppietta. La final de primă repriză, Ene trece 2-1 în condică, Cormos preparându-i tortul pe care trebua să pună doar cireașa. Nici după reluare nu s-a potolit Codreanu. Hatrick în poarta lui Arsenal și verzii păreau convinși că victoria e a lor. Doar Cormos, trecut acum la finalizare, a mai pus în pericol avantajul RTC. 3-2 în minutul 25 dar în ultimele 10 minute, RTC a avut exclusivitate. Capalau, Pintica si Cernega au marcat setul, în plină perioadă de Wimbledon. Victorie, golaveraj nul și evadare din zona roșie pentru RTC. Arsenal 2012 nu-și revine și se depărtează de podium.
Omul meciului: Codreanu Pavel – 9
Portarul meciului: Adrian Balas