Miu Valentin

Boca Old Boys

Ciurea Cristian

Liderul din liga 2B Casa Pariurilor spera să-și mențină seria perfectă și după jocul de marți seara. Meciul a debutat cum nu se poate mai bine. 1-0 rapid după o lovitură liberă făcută celebră de Ronaldinho. Se face 2-0 pentru Boca, Miu fiind autorul. Știind că nu mai au ce să piardă, Eagles se aruncă în atac. Coriiu semnează dubla în trei minute și e din nou egalitate. În minutul 15 spiritele s-au încins mai tare decât termometrele capitalei de peste zi. Pirvu și Popescu s-au dus mai devreme acasă, iar Eagles a profitat de spațiile lăsate libere. 3-2 la pauză, șoc pentru liderul seriei. Repriza secundă n-a fost nici ea lipsită de evenimente. Miu a făcut 3-3 dar Marascu i-a adus încă odată în avantaj pe Eagles. Senzațională replică dată de negri. Miu egalează și la 4 și jocul se duce spre un 4-4. În minutul 40 Boca dă lovitura. E un joc demn de „La bombonera”. Încordați la maxim pe parcursul celor 40 de minute, echipele au oferit un meci de referință ce nu se putea termina fad. Boca punctează de două ori în ultimul minut și termină jocul cu al șaselea succes din tot atâtea meciuri.
Omul meciului: Miu Valentin – 9,5
Portarul meciului: Cristian Ciurea