MILEA RAZVAN CRISTIAN

AS Roma Bucuresti

Poenaru Mihai

Epilogul zilei a fost și scorul zilei. Roma nu a avut niciun fel de reținere să îi alerge fără minge pe codașii seriei. Roma s-a cocoțat pe treapta 1 a clasamentului, așteptând jocul Bocăi contra celeilalte codașe fără punct, Monday Friends. Duel fără istoric, fără emoții și cu prea puțin suspans. După 10 minute de morișcă, Roma s-a pus pe număra golurile. Au fost patru în pauză, Milea Răzvan servind o dublă. Nici la reluare nu am avut parte de o replică serioasă a celor de la Hakuna Matata, iar scorul a continuat să-și urmeze cursul. Milea s-a trecut cu o triplă, și ajutat de Manea, Radu, Poenaru și Bancu, au trecut un neverosimil 7-0 după 32 de minute. Onoarea lanternei roșii a fost salvată de Andrei Alin dar capitolinii au vrut să aibă ultimul cuvânt și Ilie s-a trecut și el pe lista oricum plină a marcatorilor. Roma se laudă cu cea mai bună ofensivă din serie, în timp ce Hakuna Matata a ajuns la 43 de goluri luate în 7 meciuri.