Schiopu Radu Alexandru

New Team

Caramida Alexandru

FCTS

New Team se impune clar în fața codașei FCTS, succes la scor din două cifre, singurele emoții ale favoriților fiind livrate, în minutul 5, de Ciprian Ostaci. Contră în superioritate, mingea curge perfect și, pasa lui Ilie este concretizată de Ostaci din gușa porții. Curajul jurnaliștilor de a deschide scorul a fost dur comisionat de adversari. Golgheterul Iordache a dat drumul la câini și a întors rezultatul cu o doppietta sudată în câteva secunde (8 și 9), apoi și-a intrat în rol Șchiopu Alexandru Radu, zis și Kalasnikov. Rafală (10, 13, 19, 27, recomandăm drept terapie golul din minutul 27), iar oaspeții au continuat să basculeze în buturile celor de la FCTS. La pauză a fost 5-2, Tacea a întrerupt seria lui Șchiopu, FCTS a mai înscris o singură dată în mitanul secund, s-a bucurat Petre Ignat, în timp ce New Teama funcționat pe modul cascadă. Iordache a reușit pokerul, Duță dubla, a punctat și Duculescu bun la toate, 11-3 fiind scorul unui meci fără istoric.