Coriiu Iustinian-David

Eagles Club Bucuresti

Balabasciuc Geo

Duel la mijlocul clsamentului în liga secundă. Arsenal și Eagles au fost părtași într-un joc cu 10 goluri ce a impresionat asistența de la Smart Arena. Venite după eșecuri pe linie, ambele echipe căutau să iasă din momentul slab și să-și revizuiască poziția în ierarhie. Pentru Eagles presiunea atârna mai greu, fiind la doar un punct peste zona roșie. Meciul a avut două stări diferite. Prima repriză s-a jucat mai calculat, riscurile fiind minime, în timp ce în repriza secundă kamikaze a fost starea de spirit. Tudor și Tănase i-a plasat în avantaj la pauză pe tunari, Panteru marcând pentru Eagles. La reluare, Eagles a preluat controlul și nu i-a mai dat drumul. De la 1-0 pentru Eagles a fost 3-1 pentru Arsenal dar în repriza secundă Coriiu și Panteru au revenit la 3-3. Ultimele 4 minute au fost ca o tornadă. Nimic n-ar scăpat, fiecare minut cu evenimentul lui. 4-3 pentru Arsenal (36), Cormos fiind la finalizare. A urmat reprezentația lui Coriiu, autorul unei triple uimitoare în trei minute, iar scorul final a fost opera lui. Set la 4 pentru Eagles și vacanță mai calmă. Al treilea eșec la rând pentru Arsenal.