Olaru Alexandru-Codrut

Hornets

Farcas Mihai

Hornets

Derby în ultimul meci dinaintea vacanței în liga 2B. Liderul Boca Old Boys, venea la teren cu maxim de puncta și doar un eșec o putea da jos din frunte. Hornets nu era în cel mai bun moment, după 2 eșecuri în ultimele 3 jocuri. Cu toate acestea, jocul de joi seara a fost un fiasco total pentru Boca. Cea mai bună defensivă de la Victory Cup a fost aproape imbatabilă contra liderului. Stoica a deschis scorul pentru albine în minutul 10 cu un șut plasat excelent lângă bară. Boca a revenit în joc de la punctul cu var, șut la paianjen al lui Jianu. 1-1 la pauză și repriză de coșmar pentru Boca, la reluare. Primul croșeu vine de la Pescaru. Gol fabulous, sub bară, după ce a intrat cu mingea în centru, din bandă. Pascu dă lovitura de 3-1, iar golul lui Olaru de 4-1 a fost KO din care Boca nu-și mai putea reveni. Deși numărat de arbitru, fostul lider mai încasează. Euro-gol Olaru, arbitrul numără până la 5 și fluieră. Eșec drastic pentru Boca și cădere de două poziții înaintea vacanței.
Omul Meciului: Olaru Alexandru
Portarul Meciului: Farcas Mihai