Clipea Razvan

Monday Friends

Clipea Cristian Ionut

Cu presiunea în gambe, Monday avea o singură soluție pentru ca sarmalele să intre fără Colibil. Victoria. Adversar accesibil, însă, atenție la neatenție, FCTS a demonstrat că poate produce migrene. Și putem depune mărturie cu DVD-ul primei reprize la dosar. Razvan Clipea deschide scorul cu larga complicitate a portarului advers, după un șut de la Puchenii Moșneni, mingea a avut solzi și s-a scurs în poartă. FCTS egalează imediat, Petre Ignar reia spre poartă, mingea mângâie un coleg, de la margine nu se ridică steagul și e 1-1. Pe sistemul “ea spunea că pierde trenul, eu simțeam că-i slab terenul”, Clipea încearcă din nou butul, de data asta portarul e fără de păcat, șutul decarului de la Monday se duce în tavanul porții, gol de generic. O Clipea de spectacol și e 2-2 în minutul 14. Acțiune frumos brodată de jurnaliști, pasă în gaură a lui Ignat, iar Tacea transformă cu un calm de prădător. Egalitate la pauză. Iar patronimul Clipea revine în evidență, însă schimbăm numele de botez. Clipea, Alexandru Clipea trimite o pasă lungă cu pretenție de lansare, însă pehlivanul portar advers este surprins. Monday se desprinde prin Cosma (34), golul lui Tacea, când curgea deja genericul, având rol decorativ în statistica personală a autorului.