JIANU ALEXANDRU STEFAN

Boca Old Boys

Ciurea Cristian

Boca se bucură de locul în Big Four la final de 2019! Arsenal continuă șirul eșecurilor pe bandă rulantă și pierde fără drept de apel cu Boca, într-un meci cu 16 goluri. Fostul lider al seriei, în start de campionat, Boca a pornit de la 2-0. Miu și Ivan au marcat în primele 10 minute. A urmat o ripostă de aur a tunarilor. De la 2-0 s-a făcut 2-4 în 5 minute. Stronschi a dat tonul, Tudor a întors rezultatul, iar Moldovan a făcut 4-2! Totusi, Boca a salvat repriza pe final. Jianu și Ciurea au egalat pentru un spectaculos 4-4. La reluare a existat o singură echipă pe teren. Tot 8 goluri s-au dat și în partea secundă, dar toate în aceeași poartă. Jianu a lovit de 3 ori și a pasat la golurile lui Ciurea și Ivan. Popescu și Petcu au marcat și ei în partea secundă și au dus scorul la un neverosimil 12-4 pentru Boca. Arsenal are emoții mari cu retrogradarea, după ce n-a mai luat niciun punct de mai bine de o lună.