Cocu Emanoil George

United Bucuresti

Costineanu Nicolae Florian

United leagă, în sfârșit, două victorii și colegii lui Bogdan Ciudatu privesc mai relaxați clasamentul. Cocu oferă o nouă reprezentație, ajunge la cota 17 goluri marcate în acest sezon și demonstrează că este esențial pentru o formație aflată, chiar și în etapa 10, în căutări. Misterul este risipit din prima repriză, 3-0 la pauză, Cocu, Ciudatu și fundașul de stâncă- Mîrzea au reușit să comande un avantaj liniștitor pentru oaspeți. În partea secundă, favoriții și-au brodat succesul cu alte șase goluri, Cocu a fost în zi de execuție, Lupu a deschis balul în partea secundă (27), apoi decarul a făcut show. Gol, eurogol și iar gol, alte trei reușite în dreptul scânteii din ofensiva lui United, Ciudatu a înscris la rândul lui, 9 goluri pentru el în această serie, în timp ce Hakuna a marcat un gol meritat, în ultimul minut, prin Constantin Cristian. Hakuna rămâne în suburbia seriei, o singură victorie în 10 runde, United este pe 10, departe de pretenții și la distanță de griji.