Vilcu Ionut-Toni

Spartan's 2018

Dragusin Gheorghe

Două echipe cu trasee diametral opuse în acest sezon. Spartans trage pentru locul 1 pe care Roma s-a cocoțat, iar FCTS încearcă să salveze ultima impresie pe acest final de campionat ce o trimite înapoi în liga a treia. Nita și Petre au redus repede la tăcere zumzetul din camera magenta. Nita a avut „fițe” de brazilian și a marcat spectaculos pentru 1-0. Pentru Petre a fost mai simplu.A trimis un șut centrare, iar mingea s-a oprit în plasă. Fără floricele, fără briz-briz-uri, simplu și 2-0 asigurat. Vîlcu a trimis meciul la scor de forfait după 12 minute, iar FCTS a răspuns cu golul de onoare al lui Savulescu, demarcat ideal în fața porții. Imediat s-a făcut și 4-1, fără timp de reacție, FCTS a mai încasat un gol. Vîlcu și-a adus aminte de refrenul preferat al maidanului „driblează-i pe toți și dă gol dacă ești șmecher” și s-a pus pe treabă. Petre a închis repriza la 5-1 pentru spartani. Maria, completat de tripla lui Vîlcu, au marcat pentru 7-1, scor înghețat până la final. Spartans se apropie la 3 puncte de lider și sare peste New Team, iar ultimele 5 etape sunt de foc în stabilirea echipei promovate direct.