Vilcu Ionut-Toni

Spartan's 2018

Diaconu Mircea

Eagles Club Bucuresti

Recital spartan. Vulturii aveau imensă nevoie de puncte, însă au fost depășiți... mitraliați fiind termenul portivit după o asemenea hacatombă. Triplă pentru golgheterul seriei, Niță Daniel a ajuns la cota 62 , Vîlcu fiind omul meciului după o rafală de șapte goluri în poarta lui Mircea Diaconu. Prima repriză a fost decentă pentru băieții în negru, 2-0, decarul de la Spartans a deschis scorul cu un șut precis din afara careului, apoi Vîlcu a fructificat din prima după o combinație energică purtată alături de Tache. Partea secundă a debutat cu isteria aceluiași Vîlcu. Goluri în ritm de mașină de cusut Ileana, 21, 22, 23, Ionuț Mărăscu a dat semne vitale din partea echipei sale, apoi avalanșa s-a iscat din nou în poarta fratelui său, Mircea Diaconu. Pe lângă marcatorii de serviciu - Niță și Vîlcu, pentru spartani s-au mai evidențiat Istrate și Tache, ambii reușind câte un gol, dar și Alin Niță printr-un echipament vintage din gama nopți grele de iarnă. S-a terminat 12-2, Mărăscu a recidivat pentru statistica personală, Eagles iese ciuruită, spartanii pregătesc barajul.