BARBU GHEORGHE-CATALIN

OSLM

MINA MIHAI ALEXANDRU

OSLM

Pentru Young Boys lupta pentru Liga 1 s-a încheiat. OSLM copiază parcursul Viitorului lui Hagi din primii ani în liga 1. Se trezește pe final de sezon și salvează impresia. 5 succese la rând încă nu-i garantează locul în eșalon. Juve și OSLM au derby de 9 puncte în următorul meci, iar lupta pentru locul 12 capătă accente dramatice, că tot am avut seară de Oscar. Seara de luni a avut două ceasuri rele pentru YBB în prima parte. Barbu a spart gheața după 7 minute, iar Logofătu a închis repriza la 2-0! OSLM a intrat cu 2-0 ân mitanul secund, dar YBB s-a trezit după pauză. 1-2 după 7 minute, autor Stan. Și a fost scurtă bucuria. Barbu a bifat doppietta, peste doar două minute. Același Barbu, MVP-ul serii a pasat și pentru golul de 4-1, semnat de Logofatu, și el autor de dublă. 5 la rând pentru OSLM, dar lupta se duce până la ultimul meci.