Papuc Daniel

Solaris Plant FC

Gheorghievici Valentin

Semne de revenire pentru Solaris Plant după o serie de eșecuri inexplicabile. Victima FCTS nu mai prezintă semne vitale și pare că s-a resemnat cu revenirea în liga a treia. Prima repriză a fost un show de anvergură dictat de cei de la Solaris. A fost un solo de ținut minte al lui Papuc. Manita de goluri pentru MVP-ul gazdelor. Daniel Papuc s-a distrat în prima repriză cu golurile din minutele 5,9,14,15,16 și a primit standing ovation de la colegi încă de la pauză. Setul a fost închis de Toma. Cioc a spart gheața pentru FCTS din pasa de gol a lui Ilie, apoi Toma s-a „deranjat” cu o doppietta în poarta adversarilor și scorul urca la 7-1 după 30 de minute. Răbufnire de orgoliu a lui Trușcă Andrei, două goluri în două minute, însă ultimul cuvânt l-a avut tot Solaris. Papuc și-a încheiat seara cu golul 6 din meci.