Banu Gabriel

RTC

Ulescu Adrian

RTC

Meci cu serioase conotații în zona roșie a ligii secunde. RTC putea evada doar dacă lua toate punctele contra celor de la Hakuna Matata, echipă ce se distanțează etapă de etapă de zona roz. Prima repriză a fost un catenaccio demn de locurile din clasament. Un meci de 6 puncte jucat conform importanței. RTC a marcat prin Codreanu și a închis repriza cu scorul din minutul 7. La reluare s-a schimbat tactica, iar RTC a dat drumul la câini. Gol după gol și succes de senzație după o secetă gravă. Banu și Codreanu fac repede 3-0 la reluare. Banu bifează și el dubla în minutul 28, iar Hakuna Matata părea condamnată la un nou eșec. Imediat, Georgescu a trecut manita prin fața privirilor debusolare ale adversarilor. Golul de onoare a fost semnat de Ivanciu, assistat ideal de Constantin. Game, set, match semnat de Lupu.