Cristea Ion Adrian

United Bucuresti 2

MINCA VASILE

Doar pentru victorie s-a deanjat, miercuri seara, satelitul United București. După ce a pierdut locul 1 al seriei la golaveraj, jocul cu DDB părea pansamentul perfect. United 2 a pornit tare dar primul gol a venit în minutul 8. Liță a marcat primul și a dat tonul golurilor. În doar 4 minute, se face 3-0 pentru satelit, iar Cocu se trece pe foaie cu golul de 4-0. Finalul reprizei este de ținut minte de DDB. Două reușite în ultimul minut prin Darie și Botiș. La start de repriză, Soleru reduce de la 0-4 la 3-4, iar DDB respire speranță din nou. După 9 minute de secetă, United revine și se duce la două lungimi prin golul lui Cristea. Puseul numit Cristea se extinde cu încă două goluri în minute consecutive, iar succesul este la adăpost: 7-3 după 32 de minute. Ultima semnătură din condică e a lui Ciudatu din pasa lui Cocu. 8-3 la final și United 2 continuă să facă diferența în seria c a ligii a treia.