Costea Gheorghe

Metropolis 2

Neînvinși de etape bune, cei de la Oțelul pierd două puncte imense cu Metropolis 2, un adversar în colaps, victoria terapeutică din jocul cu DDB nefiind o garanție a calității. 1-1 cu ambele goluri presărate în prima repriză. Dimitroglou a deschis scorul pentru oțelari în minutul 12. Bătăios, acesta nu a renunțat la un balon plimbat în raza careului advers, s-a încăpățânat și a șutat surprinzător pentru Gheorghe Costea. Elvis Gheoculescu a adus egalarea la ultima fotogramă a reprizei. Lovitură de la colț, mijlocașul de la Metropolis a șutat în transversală, apoi Pronia i-a mai dat o șansă și i-a pus mingea, din nou, pe șut. Reluare în supapă, însă balonul se strecoară în poartă și 1-1. Meci de luptă în partea secundă, evidența nu a mai fost onorată, Oțelul a presat, însă Gheorghe Costea a baricadat poarta și a păstrat un punct în rastelul clasamentului. Oțelul nu reușește să speculeze egalul dintre Army și Axi, rămâne pe 7, în timp ce adversarul, părăsit de pretenții, staționează pe 10.