Mladinescu Alin-Marius

Cegeka

Tanase Cosmin-Victor

Cegeka

Duel tare în Liga3C în etapa a treia. După ce ambele echipe au pornit cu maxim de puncte, doar Cegeka păstrează acest detaliu de patrimoniu valabil. Under 40 coboară din poziția de lider și ratează primele puncte de la debut. A fost repriza lui Mladinescu. Precizie de lunetist la o lovitură liberă greu de fixat (min.7). Nu a trecut mult și scorul s-a majorat la 2-0. Dubla lui Alin a fost o formalitate, minge împinsă în poarta goală. Euforici după avantajul lejer luat repede, Cegeka intră mai agitată la pauză, Ilie transformând un penalty cu puține secunde rămase din repriza întâi. Dacă semnătura pe primul mitan a fost trecută-n caiet de Mladinescu, partea a doua a fost regizată de Hurduc, golgheterul de anul trecut. După un un-doi cu bara, decarul o trimite pe Cegeka la 3-1, iar cu10 minute rămase din meci, cedeta de la Cegeka a finalizat elegant un contraatac marcă înregistrată, după ce s-a distrat cu portarul advers (min 29). 5-1 a fost până la final, rezultat care-i mai trezește la realitate pe debutanţii de la Under 40. Cegeka se anunță o echipă mult mai serioasă în această ediție, eticheta de favorită începând să le atârne de gât.