Mladinescu Alin-Marius

Cegeka

Tanase Cosmin-Victor

Cegeka

Duel la vârf în liga 3C. Liderul Cegeka îi aștepta pe secunzii de la Metropolis pentru un joc de care pe care. Nici n-au apucat jucătorii să numere până la 15, secunda 15, că deja aveam primul gol. Gheorghiță candidează la cel mai rapid gol din istoria Victory Cup. Repede s-a trecut și la 2-0, iar Cegeka părea că defilează. Începea recitalul lui Hurduc, care, până-n pauză, urma să livreze un hattrick. Dar până acolo, Metropolis 2 s-a ridicat de jos și a egalat la 2. Minutele de aur 16 și 17 l-au găsit pe MVP-ul liderilor din Liga 3C la finalizare. Penalty, plus cadou împachetat și 4-2 la pauză pentru Cegeka. La reluare, jocul s-a liniștit, golurile s-au dat cu porția, târziu. Jucătorii ambelor formații au fostmai activi la încasatul imberb al cartonașelor, golurile fiind bonus de final. Ion și Mlădinescu au semnat sentința, niciun break de la Metropolis, astfel că setul a fost adjudecat la 2 de Cegeka, iar poziția de lider devine un tabiet.