Mustatea Andrei

Metropolis 2

Costea Gheorghe

În ultima zi înaintea vacanței, s-a jucat și restanța ligii 3C. Emirates și Metropolis 2 se găseau la mijlocul clasamentului, cu speranțe de play-off. Cele două combatante nu erau în cea mai bună formă. Satelitul lui Metropolis venea la teren cu 3 eșecuri la rând în cârcă, iar Emirates avea și ea două în ultimele 3 partide. Un duel al suferinței început cu golul lui Mustatea. Încă din minutul 3, satelitul deschide scorul, iar egalarea a venit 5 minute mai târziu de la Vasile. Chiar înainte de pauză, un contraatac 3contra1 al tunarilor, îl găsește ideal pe Mînzat în fața porții goale. La pauză, Emirate intră în avantaj. După o serie de ratări la ambele porți, în minutul 31, Nicula egalează pentru Metropolis2, după o neatenție crasă la o aruncare de la margine. Golul victoriei vine de la Rogojanu, după ce Mustatea a imitate o incursiune a la Maradona, dribland tot ce a găsit în cale și oferindu-i pasa cu tot cu preluare lui Cosmin. 3-2 pentru Metropolis2 după un meci cu două răsturnări de scor. După 7 etape, Metropolis este pe 7, în timp ce Emirates rămâne pe 9.
Omul Meciului: Mustatea Andrei
Portarul Meciului: Gheorghe Costea