Luca Florin

Expect Toulouse

Lungu Marian

DDB

După ce au detonat bomba etapa trecută cu succesul împotriva celor de la Forzza Junior, DDB venea pregătită să mai răstoarne niște calcule. Expect Toulouse poate fi acuzată de inconstanță oricând, iar orice rivală se poate lega de acest detaliu. DDB a schimbat distribuția și Buricea savurează noile rezultate ale echipei. Două reprize diametral opuse la meciul de marți seara. Luca și Duță au notat un 2-0 rapid pe tabelă după doar 5 minutescurse din partidă și DDB parca simțea un deja-vu amar. Dinamoviștii au intrat in joc cu golul lui Soleru, însă, în minutul 19, s-a refăcut avansul de două goluri, prin golul reușit același Luca. La ultima fază a reprizei, căpitanul Buricea a marcat pentru 3-2, iar DDB începea să respire. La reluare, “câinii” au egalat la 3 din penalty, cu golul lui Bolborici. Până la final, ambele echipe puteau câștiga, au ratat pe rând golul izbăvirii, iar evidența a rămas blocată la 3-3. DDB continuă să surprindă, iar Expect Toulouse așteaptă duelul cu Oțelul pentru a semna pentru locul în play-off.