Matache Bogdan

Under 40

Calarasu Mihai-Cristian

Under 40

Duel la vârf în liga 3C. Under 40 a avut un start în forță dar a adunat un singur succes în ultima lună. Forzza Junior și-a oprit seria de victorii în etapa precedentă dar poate deveni lider în cazul unei victorii. Jocul n-a avut momente de respiro. 1-0 în minutul 2, Dragan fiind marcatorul de serviciu. Pentru Under 40, Balea a reușit doppietta, a întors scorul dar repriza nu era nici pe departe să fie gata. Asemeni unui Partizan cu Steaua Roșie, adrenalina era cotată la maxim. Petruț n-a ratat de la punctul cu var și era 2-2 după 10 minute. Finalul de repriză n-a fost inflamat doar de jocul la limită, Under 40 remarcându-se în ultimele 3 minute. Primul a fost Ciobanu, pentru ca repriza să fie închisă de Matache, din pasa lui Popa. 2-4 în pauză și Junior avea 20 de minute să repare. După pauză, portarii și-au ontrat în drepturi și au fost de neclintit. Scorul s-a păstrat până aproape de final, punctul final fiind pus de același Matache. 5-2 pentru Under 40, iar Forzza Junior nu-și revine și pierde al 3-lea meci din ultimele 4.