Hurduc Iulian

Cegeka

Tanase Cosmin-Victor

Cegeka

Cegeka tocmai ce irosise primele puncte în noul sezon și avea un duel, relativ ușor, cu o trupă ce nu câștigase de două etape. Aflată în afara locurilor de play-off, Army v55 a deschis scorul prin Sandu. Prima repriză a avut două segmente. Cu și fără Cegeka. Primul s-a încheiat în minutul 10, iar de acolo, a fost un fiasco pentru Army v55. Mladinescu a egalat, Hurduc și Vasile au făcut 3-1 și repriza părea decisă. Ultimele 3 minute au fost flambate de golul militarilor. Sandu a reușit dubla dar asta l-a enervat și mai tare pe starul Cegeka, Hurduc trecându-și hatrick-ul în condică după 20 de minute. 5-2 la pauză pentru Cegeka și locul 1 părea semnat. Cu toate astea, în partea a doua, Cegeka a fost de nerecunoscut și Army a preluat controlul. Pe rând, Marin și Mlădinescu și-au dat autogol și scorul devenea 4-5 cu 4 minute rămase din meci. Hurduc nu i-a mai putut salva și de această dată și Florica a semnat sentinta, de la punctul cu var, în minutul 39. Scor final 5-5, greu de anticipat după prima repriza. Cegeka rămâne lider dar situația se complică după al doilea meci la rând fără victorie.