Cocu Emanoil George

United Bucuresti 2

Costineanu Nicolae Florian

Scăderea evidentă de turație din ultima vreme pe care satelitul United București o traversează are repercusiuni. După al treilea egal din ultimele 4 jocuri, echipa lui Cocu și Ciudatu cedează fotoliul de lider. Ultima reprezentație a fost tot contra unui satelit. Metropolis 2 se concetrează mai mult decât în start de sezon pe liga 3 și a uitat să piardă. Jocul de luni seara de la Smart Arena a început cu multă precauție. Metropolis 2 a marcat unicul gol al reprizei prin Iurevici. După pauză, s-au mai dezmorțit și cei de la United, iar golurile s-au împărțit. Ciudatu îl servește perfect pe Cocu pentru 1-1 în startul mitanului secund. Cocu întoarce scorul cu dubla reușită un minut mai târziu. În 3 minute s-a trecut de la 1-0, la 1-3. Negrilă punctează la rândul lui, iar liderul seriei părea în siguranță. Metropolis revine în joc cu o reacție la fel de rapidă. Mustățea face 2-3 imediat. Seria fără eșec pentru satelitului Metropolis continuă, punctul fiind salvat de Costache, cu golul din minutul 31.