Stroe Lucian

Forzza Junior

Ionescu Marius Marian

Cu o serie neagră la activ în ultima lună și deposedată de fotoliul de lider, Forzza Junior recrea duelul, deja consacrat, cu Cegeka. Adeversare doi ani la rând în eșalon, cele două echipe se aflau în puncte critice, departe de pretențiile finalului de sezon. Cegeka se mai ține într-un bandaj după gloanțele încasate în ultimele săpătămâni, însă nu renunță la luptă. Mihăiță scoate din joben golul de 1-0 al serii. N-a fost destul în prima repriză pentru Cegeka. Forzza Junior se ancorează în realitatea din teren și întoarce scorul prin Paciurea și Drăgan, defenisva adversă fiind de casabilă . Stroe e eroul reprizei secunde. Desprinde „juniorii” după pauză, dar cu o secundă de fitil rămasă în arsenal, Mihăiță mai trage un ultim foc pentru 3-2. Finalul e ambalat și servit de Stroe. Două boabe în 3 minute și manita în aer. 5-2 pentru Forzza Junior, Cegeka rămâne în play- out și visează încă la serile de vară când se uita doar în jos în Liga 3C.