Cristea Ion Adrian

United Bucuresti 2

MINCA VASILE

Fostul lider al seriei C din liga a treia căuta să-și blindeze locul secund în clasament contra codașei Intouch. Fără să mai cîștige la foc automat, satelitul United București a transpirat serios în prima repriză cu lanterna roșie. Cristea a marcat repede pentru United 2, dar egalarea a venit la patru minute, din gheata lui Lazăr. Cu sânge rece și precizie de bijutier, Radu a închis tabela din pasa căpitanului Cocu. Avantaj frivol după primul mitan pentru argintul seriei, dar avansul s-a mărit imediat după odihnă. Radulescu s-a aflat la locul potrivit și a punctat pentru 3-1. Negrilă și Ciudatu au înlăturat emoțiile după jumătate de oră. Cu 5-1 în dreptul ei, United 2 nu s-a oprit , ultimul gol din listă fiind notat în dreptul lui Cristea. Onoarea reprizei pentru Intouch a fost salvată de Lungu, excelent găsit de pasa lui Osman. Victorie fără dubii, bookmakerii au listat corect, iar United 2 continuă lupta pentru supremație în Liga 3C cu Axi.