IONICEL NICOLAE

CC United

Surcel Virgil Doru

Lazio Bucuresti

Putem vorbi de un meci interesant â, după ce ambele formații au punctat în clasament câte 3 puncte la debut. Lazio avea experiența sezonului trecut de partea ei, iar CC United venea cu un entuziasm cert după reprezentația din start, succes cu Pădurarii 2. Primă repriză albă, tatonare reciprică și riscuri rar asumate. Presiunea echilibrului s-a simțit în exprimarea din primele 20 de minute, apoi MVP-ul jocului avea să se evidențieze imediat după reluare. Nicolae Ionicel a scuturat plasa pentru 1-0 la câteva secunde după startul reprizei, printr-o lovitură precisă de cap. Dubla și-a trecut-o în cont în minutul 25, după un contraatac rapid la care lazialii n-au avut nicio șansă. A urmat un cadou al fundașilor adverși, iar Ioniocel a rămas în poziție favorabilă, singur cu portarul. Nicolae Ionicel și-a asigurat hattrick-ul și o păstrează pe CC United cu punctaj maxim după două etape, în timp ce Lazio, în urma acestui duș rece, are la dispoziție o săptămână să-și revină.