Șerban Gabriel-Florin

Ultras Team

Vasile Ionuț-Marian

Ultras Team

Zvârlugile de la Ultras Team au trecut lejer de ADA, o echipă care în prima rundă a remizat spectaculos, 5-5. Băieţii din Buftea au controlat meciul, au început perfect şi, după 10 minute, conduceau cu 2-0. Florin Şerban a reluat cu latul după ce a primit balonul de la colţul terenului, reflex ratat pentru portar (7), apoi Ionuţ Ivan, nemarcat în careu la un alt corner, a trimis simplu, printre piciorele goalkeeperului şi era 2-0. Acesta a şi fost scorul la pauză, în partea secundă Ultras a ratat, iar ADA a revenit în joc. Niţoi a reluat cu fruntea o minge catapultată din afara terenului (25) şi era rândul oaspeţilor să fie letargici în defensivă. În acest meci, pentru Ultras, magistrala succesului a fost formată din Şerban şi Ivan. Primul a terminat cu o triplă, Ivan a reuşit dubla, astfel că ilfovenii se impun clar, 5-1, scorul putând fi mult mai lăbărţat, însă Alexandru Găvan a avut unele intervenţii providenţiale în partea secundă. ADA rămâne fără victorie după două runde, Ultras bifează primul succes după un debut ratat.