Dumitrana Razvan-Adrian

FC Colentina

Nicorici Cosmin

C.F. Los Patrones

Partidă echilibrată, un joc în care combatantele și-au împărțit momentele. Los Patrones a fost mai proaspătă în prima repriză, Denis Toader a deschis scorul când meciul era crud, șut din prima după ce mingea a sărit ca din colțul mesei dintr-un fundaș advers, însă Colentina, echipa cu o bancă mult mai ofertantă – și asta avea să conteze- a revenit prin longilinul Mădălin Popescu (8). Gazdele s-au mișcat mai bine în prima parte, s-au găsit mai repede pe teren, iar Iulian Pascu a făcut 2-0 (14). O paritdă de luptă, sacadată, cu multe erori de ambele părți și cu un scenariu singaporez. 1 pauză- 2 final. Los Patrones a condus la jumătatea meciului, însă Colentina a dominat clar mitanul secund. Dumitrana Adrian și-a hăituit adversarii și, în minutul 23, a restabilit egalitatea. Oaspeții au crezut în șansa lor și, chiar dacă, în multe momente, Cosmin Nicorici a fost zid, Colentina a obținut victoria. Același Mădălin Popescu și-a impus punctul de vedere și a erupt ecoul colegilor săi cu două minute înainte de final. Los Patrones a căzut fizic, nu prea a contat în partea secundă, astfel că, după ce Dumitrana s-a debarasat excelent din marcajul fundașului, l-a servit ideal pe Popescu pentru dubla personală și pentru victorie. Colentina pornește perfect și se anunță o candidată la promovare în această serie.