FIRAN DANIEL CĂTĂLIN

Lazio Bucuresti

MUŞUROI IONUŢ MARIUS

Lazio se impune în fața unui adversar arțăgos, însă, în multe momente, inocent. Celeștii își consolidează poziția secundă, Cătălin Daniel Firan fiind omul care a adus o victorie italiană, 2-0. Neatenție în defensiva ilfovenilor și, lejer marcat, Firan a gestionat perfect o minge primită din repunere de la margine, s-a înșurubat spre poartă și a șutat exact pentru deschiderea scorului. 1-0 în minutul 12. S-a jucat hotărât de ambele părți, însă, la pauză, Lazio beneficia de acest avantaj subțire. Tot minutul 12, însă din partea secundă, a adus desprinderea pentru Lazio. Déjà vu colorat în albastru, același Firan este la finalizare. Acțiune individuală din propriu teren, un singur adversar în drum, driblat scurt și șut printre picioarele portarului. 2-0, Lazio era greu de întors, iar în ultimele opt minute s-a păstrat acest avantaj pentru formația de pe poziția secundă. Viitorul are frâna de mână trasă, al treilea meci fără victorie, un singur punct în 120 de minute de joc.