Mustatea Alexandru

ADA

Oprea Cornel-Ionut

ADA

Pădurarii din Drumul Taberei s-au mânjit cu penibil. Eșec neașteptat în fața celor de la ADA, penultima clasată înainte de această rundă. Cu pretențiile investite în zona de play-off, riveranii își frâng stima de sine după un meci de dat uitării. Oaspeții confruntării au deschis scorul după o mostră de fotbal predată adversarului, acțiune razantă, pasă perfectă a lui Dorofte pentru Agoroae, cel care a apărut în gura porții și a îndeplinit o simplă formalitate (7). A fost singurul gol al primei reprize și nici Urania îndrăgostită de Vergil Hîncu nu ar fi putut prevesti iureșul celor de la ADA din partea secundă. Șase minute halucinante, deschise de golul lui Alexandru Mustățea (25), cel care a recuperat un balon bâlbâit de o defensivă adormită și a înțepat mingea în poartă de sub perciunii lui Mihnea Bădiță. Nițoi a răstunat evidența două minute mai târziu, stâng necruțător, bară gol, apoi Mustățea a combinat cu Nițoi și a dus scorul la 3-1. Arțăgoși, bine înfipți în contre, băieții de la ADA și-au protejat capitalul, autogolul lui Erghelie având simplu rol de décor într-un epilog care a adus toate punctele outsiderului din acest joc, ADA, echipă care merită felicitată pentru determinare.