Covrig Stefan

ProTeam

Cazacu Costin

ProTeam

Pro Team este altă echipă în ultima lună. După ce a bifat prima victorie din sezon, echipa în alb pare metamorfozată. Egal și în runda precentă, iar acum rivală era o eformație cu pretenții de liga secundă. La rândul lor, cei de la Ultras Team sunt în revenire de formă, iar cele trei puncte puse în joc erau absolut necesare pentru deziderat. Pro Team marchează prima, în start de meci, Covrig face 1-0 în minutul 1 după un pressing sufocant. Până în pauză, favoriții revin pe tabelă. Mateianu egalează pe final de repriză pentru Ultras Team, iar Ivan își aduce colegii în avantaj din lovitură liberă. Imediat după pauză, Ultras face 3-1 și oaspeții păreau că au rezolvat meciul. Mateianu își trece doppietta în cont în minutul 22. Finalul de meci nu a fost anticipat de băieții de pe locul 3, iar lanterna PRO TEAM, cu multă agresivitate și încredere, a dat lovitura. Crap face 2-3 în minutul 34, iar Covrig închide tabela la 3-3 cu golul de aur pentru ai lui. Un punct de încredere pentru ProTeam, chiar dacă echipa rămâne pe ultimul loc în această serie.